Szukasz nowej pracy? Chcesz zmienić swoją pasję do sportu i treningów w sposób na zarabianie pieniędzy? Jeśli tak, to z pewnością myślałeś o profesji trenera. To droga kariery, którą w dzisiejszych czasach obiera coraz więcej osób. W niniejszym artykule podpowiadamy m.in jaki kurs na trenera personalnego wybrać, oraz co jeszcze jest nam potrzebne, by rzeczywiście znaczyć coś w tej branży Zachęcamy do lektury wszystkich, którzy interesują się tym aktywnym i pełnym wyzwań zawodem.

Jak zmienić pasję w pracę?  Czy można wyobrazić sobie coś lepszego, niż praca, która stanowi równocześnie naszą pasję? To marzenie wielu, jeśli nie wszystkich, ludzi, jednak tylko jednostkom udaje się je zrealizować. Aby tego dokonać potrzeba sporo samozaparcia, jednak satysfakcja, którą otrzymujemy w zamian jest trudna do porównania z jakimkolwiek innymi odczuciem. Przykładem może być tu zawód trenera, jaki wybiera coraz więcej pasjonatów aktywnego trybu życia. Pierwszy krok na drodze do stania się nim, stanowi zrobienie kursu na trenera personalnego. Gdzie udać się na szkolenie? Miejsc oferujących tego typu usługi jest naprawdę wiele. Przykładem może tu być S.A.S Centrum Edukacji Sportowej, jakiego ofertę znajdziecie w tym miejscu: www.sas-silesia.pl/kurs-trenera-personalnego.html. Czego możemy spodziewać się pod standardowym kursie? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czytajcie poniżej.

 

Jaki kurs trenera personalnego wybrać?W pierwszej kolejności przy wyborze kursu trenera personalnego, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by był on możliwe jak najbardziej kompleksowy. Nie szukamy więc na początku szkoleń specjalistycznych, jak na przykład te związane z konkretnymi dyscyplinami sportowymi w rodzaju kulturystyki, boksu, czy innych. Na wyspecjalizowanie i doszkalanie przyjdzie czas później. Póki co skupmy się na podstawowym, uniwersalnym szkoleniu, jakie pozwali nam zaistnieć na rynku fitnessowym i zarabiać pieniądze ;).

 

Dobry kurs powinien obejmować zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczne zajęcia. Oczywiście, siłą rzeczy, tych drugich będzie więcej, pamiętajmy jednak, że teoria jest niezbędna do prawidłowej praktyki, a bez tej my oraz nasi podopieczni, nie osiągną upragnionych efektów. Dlatego też przy wyborze szkoły trenerskiej zwróćmy uwagę na jej podejście do tej kwestii. Przydadzą nam się przede wszystkim wiadomości z zakresu anatomii, organizowania ścieżek treningowych, a także dietetyki.

 

Przed wybraniem kursu warto zasięgnąć rady w internecie, zorientować się jacy trenerzy je prowadzą, poczytać opinie o nich. Warto szukać osób z podobną do nas wizją treningów, a przede wszystkim fachową wiedzą.Kurs na trenera personalnego to jeszcze nie wszystko

 

W ferworze walki nie zapominajmy jednak, że sam kurs nie wystarczy, by stać się rozchwytywanym przez pracodawców trenerem. Branża wciąż się zmienia, dlatego musimy szybko reagować i doszkalać się we własnym zakresie, a także wcielać naszą nową wiedzę w życie. Tylko to pozwoli nam stać się atrakcyjnym dla podopiecznych, a więc osiągać z nimi naprawdę imponujące rezultaty..