Jakiś czas temu świat, a z nim także Polska oszalał na punkcie suplementów diety. Są one polecane dosłownie na wszystko od budowy masy mięśniowej, po odchudzanie. Jednak chcąc sięgnąć po suplementy diety warto przyjrzeć się im bliżej i poznać ich wady oraz zalety.

 

Przede wszystkim chcąc przyjmować suplementy diety warto zapoznać się z ich składem i przekonać się, czy uzupełnią one rzeczywiście braki mikroelementów w naszym organizmie. Na rynku jest wiele suplementów diety, powinny być one odpowiednio dobrane do osoby. Nie każdy może zażywać suplementy diety, dlatego nim dana osoba zacznie je zażywać powinna zapoznać się z przeciwwskazaniami, a najlepiej skonsultować z lekarzem.

 

Suplementy diety występują na rynku w wielu różnych postaciach. Producenci oferują tabletki, kapsułki, syropy oraz proszki różnego typu. Takie bogactwo form pozwala wybrać taką, która najbardziej nam odpowiada. Nie każdy lubi przełykać tabletki, tak jak nie wszyscy przepadają za smakiem i konsystencją syropu.

 

Przyjmując witaminy i mikroelementy w postaci suplementów stworzonych sztucznie w laboratoriach chemicznych należy mieć świadomość, że badania wykazały, iż substancje odżywcze podane w ten sposób są dużo gorzej przyswajane przez organizm niż składniki pochodzenia naturalnego. W związku z tymczasem zjedzenie jednego kiwi daje większą dawkę witaminy C niż spożycie kilku łyżeczek proszku. W świetle tych badań warto jednocześnie wspomnieć o preparatach, które stanowią naturalne suplementy diety, takich jak flavon max cena. Został on stworzony wyłącznie z naturalnych składników, co w znaczący sposób podnosi ilość wchłanianych przez organizm substancji odżywczych. Na uwagę zasługuje także fakt, że flavon ma postać dżemu. Taka forma jest innowacyjną w porównaniu z tabletkami czy syropami, sprawia też, że preparat znacznie szybciej się wchłania niż na przykład pastylki.

 

Przyjmując suplementy diety należy pamiętać, że są one jedynie uzupełnieniem dla codziennego żywienia. Nie mogą i nie powinny one zastępować posiłków oraz zbilansowanej i prawidłowo przygotowanej diety. Mają pełnić rolę wspierającą i są one w tym skuteczne, jednak nie są to „cudowne” środki na odchudzanie czy przyrost masy mięśniowej. Są to preparaty, które mają wspierać osoby je przyjmujące w dążeniu do wymarzonej sylwetki, poprawy odporności organizmu i ogólnego zdrowia. Jedynie mając świadomość z czego składają się suplementy i w jaki sposób działają można mieć pewność, że przyniosą one spodziewane efekty.